tel.:721590274
tel.:697791363

Zasady prawidłowej eksploatacji turbosprężarki

Nawigacja: Home / Porady / Zasady prawidłowej eksploatacji turbosprężarki

Zasady prawidłowej eksploatacji turbosprężarki
  1. Po uruchomieniu silnika należy poczekać co najmniej 10s, ten czas pozwoli na wypełnienie prze­wodów olejowych i podanie oleju do turbosprężarki.
  2. Nie zatrzymuj silnika, jeżeli pracuje on na wysokich obrotach. Turbosprężarka nadal wiruje z ogromną prędkością obrotową, podczas gdy ciśnienie doprowadzanego oleju spada do zera.
  3. Po zakończonej intensywnej jeździe, należy pozostawić samochód na biegu jałowym przez oko­ło 2-3 min, czas ten jest potrzebny na wychłodzenie turbosprężarki, a w momencie wyłączenia silnika pompa olejowa przestanie podawać olej do turbiny.
  4. Należy zawsze zadbać o czystość i jakość oleju, sprawny filtr powietrza i szczelność układu ssącego.
  5. Należy pamiętać o dobrej jakości paliwa gdyż odkładające się sadze, mogą doprowadzić do awarii turbosprężarek, szczególnie przy turbinach ze zmienną geometrią.
  6. Nigdy nie naprawiaj turbosprężarki samemu! Ponieważ obroty turbosprężarek docho­dzą do 250 000 obr/min każdy demontaż turbosprężarki powinien zakończyć się jej wyważeniem i do­ważeniem. Możesz to zrobić w autoryzowanym serwisie turbosprężarek.
 
Instrukcja ma charakter informacyjny i stanowi swego rodzaju zalecenia, a wręcz minimalne wymogi dla eksploatacji naszych turbosprężarek. Stosując się do powyższych zaleceń, możecie być Państwo pewni, że Wasza turbosprężarka będzie mieć długą żywotność, a Państwo zaoszczędzicie czas i pieniądze.
Grafika: eeb.pl | Na silniku windu.org